Догляд за новонародженим - це відповідальне і водночас приємне для батьків заняття. Однією з умов правильного догляду за малюком є чистота і акуратність. Важливо також, щоб всі необхідні процедури не доставляли дитині зайвого занепокоєння і незручностей. У цьому батькам допоможе високоякісна продукція < b> Canpol babies, представлена в нашому магазині.
Отже, з чого ж починається догляд за малюком, і які етапи він містить.
Купання. Купати дитину на перших порах потрібно кожен день. Проводити цю процедуру можна в будь-який час. Щоб купання було приємним для малюка, педіатри рекомендують вибрати для цього певний час дня, з дотриманням необхідних перерв між прийняттям ванни і годуванням. Перед купанням необхідно впевнитися, що в приміщенні не холодно, перевірити температуру води - оптимальною температурою для малюка вважається 37 градусів за Цельсієм. Для того щоб кожен раз бути впевненим в тому, що температурна норма дотримана, зручно буде купити термометр для води, спеціально розроблений для цих цілей. Також заздалегідь варто підготувати все, що може знадобитися під час і після купання. Це м'яке дитяче мило, зручна губка, наприклад, махрова рукавичка (арт. 26/110), рушник після купання (артикул 26/300) або банний халатик, підгузки і трусики, чистий одяг для малюка з натуральних тканин. А для того, щоб під час купання вберегти очі дитини від потрапляння в них мила або шампуню, існують спеціальні шапочки - рондо. Коли дитина підросте і зможе самостійно стояти у ванні, незайвим буде придбати спеціальний дитячий килимок для ванної. Завдяки передбаченим липучкам він надійно зафіксується на дні ванни і не дозволить малюкові посковзнутися.
li>
Після купання важливо почистити вушка і носик дитини. Чистка вух в перші 2 місяці після народження проводиться 1 раз в тиждень. Здійснюють її за допомогою: зовні - ватних тампонів або марлі, зсередини - акуратно, не вводячи занадто глибоко в зовнішній слуховий канал, використовують ватні палички. Носик малюку очищають за допомогою спеціально пристосованих для цього аспіратор. Робити це краще тільки в тих випадках, коли носик малюка забитий виділеннями, і він не може самостійно очистити його за допомогою чхання. У цьому випадку спочатку рекомендується ввести невелику кількість фізрозчину в кожну ніздрю і дбайливо, дотримуючись інструкції, застосувати аспіратор для носа.
Наступний етап - догляд за нігтями. У перші місяці життя обрізати нігті малюкові не рекомендується. Однак якщо в цьому виникла необхідність і для старших діток існують спеціально розроблені для цієї процедури ножиці з закругленими кінцями, кусачки і делікатні дитячі пилочки для нігтів.
Ще два важливих моменти в догляді за дитиною - це чистка зубчиків і розчісування. Розчісувати крихітку слід ніжними рухами у напрямку росту волосся, поки воно не стане гладким. Робити це краще щітками з «зубчиками» з натуральної щетини, наприклад, як в позиції «Щітка для волосся м'яка - 2/424» , або ж гребінцями зі спеціально розробленою синтетичної м'якою щетиною, які також представлені у нас. Зубки ж, поки малюк не навчився робити це сам, краще починати чистити вже з 6-7 місяців за допомогою силіконових зубних щіток, які одягаються на палець дорослого. Так дитина швидко звикне до гігієни ротової порожнини та з задоволенням навчиться виконувати цю процедуру самостійно.